fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Плекаймо слово разом!
13.03.2015

«Плекаймо слово разом», - саме під таким гаслом традиційно місяць березень розпочався Тижнем циклової комісії філологічних дисциплін (02.03.2015 – 10.03.2015).

Філологи та обдаровані студенти - дорожники, автомеханіки, землевпорядники, логісти , майбутні інженери з безпеки руху передбачили розмаїття цікавих заходів: від навчальних — до розважальних. Викладачі циклової комісії зуміли організувати студентів та створити всі умови для того, щоб кожен розкрив свій талант і потенційні можливості не тільки у навчанні, а й у позаурочний час.

У вихованні молоді першочергове місце займає національне та патріотичне виховання. Саме тому до дня народження Кобзаря голова циклової комісії Чернілевська О.Ю. провела англійською мовою виховний захід «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

Учасниками заходу були не лише студенти нашого коледжу, а й учениці загальноосвітніх шкіл міста Бар, студенти та викладачі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського (відділення «Музичне мистецтво»).

Досить органічно тема Кобзаря переплелася з темою весни, кохання і з любов’ю Т. Г. Шевченка до природи, музики, поезії, філософії. Ведучі Альона Завада та Ян Добрянський запропонували глядачам легенду «Як Бог дарував таланти народам світу». Юлія Крупська прочитала вірш англійською мовою «My Ukraine» Тетяни Волошки, передаючи нотки ностальгії та романтики людини, яка живе далеко від Батьківщини. Євгеній Мартинюк розповів притчу Бруно Ферреро «Говоримо…»

Народне вокальне тріо «Струни серця» (керівник Наталія Сошинська) виконало пісні «Запали мене, як свічку» та «Благословенна будь». Богдан Іванов та Юрій Костюк декламували поезію Байрона «To M.S.G.» ( англійською та українською мовами). Ігор Хитрук та Максим Мельник - поезію Івана Франка «Перший жмуток» теж англійською та українською. Ірина Волошина прочитала вірш Роберта Бернса про природу «Bonnie Bell». Анатолій Маценко, продовжуючи цю тему, декламував англійською «If only could we understand».

Ведучий Ян Добрянський прочитав складний філософський вірш «The truth of life», в якому йдеться про те, що життя - це кожна прожита нами хвилина. Усі хвилини життя - чисті сторінки. І нам належить їх заповнити.

Владислав Вовк та Михайло Гуменюк дарували присутнім поезію «В казематі» Т.Г. Шевченка. Максим Рибак та Артур Козловський читали англійською та українською «Заповіт» Т.Г. Шевченка. Сергій Бабійчук виконав пісню «Шлях до Тараса», а Сергій Загорулько декламував вірш «Пам’ятник Шевченкові у Вашингтоні». Справжні акторські здібності розкрив Денис Черниш , читаючи уривки з «І мертвим, і живим…» Т.Г. Шевченка. А як ніжно звучав голос Ольги Казьмірової, коли співала пісню «Зоре моя вечірняя»!

Володимир Редванський та Олег Чернілевський (студенти гуманітарно - педагогічного коледжу) порадували всіх віртуозною грою на тромбоні та саксофоні. Вразив присутніх ансамбль козацької пісні (керівник Наталія Сошинська). Вони виконали народні пісні «Запорозький козак» та «Гей,ви,козаченьки».

Під кінець заходу ведучі зачитали кодекс честі студента Барського коледжу транспорту та будівництва Національного транспортного університету. Також прозвучала пісня «Многая літа» у виконанні народного ансамблю козацької пісні.

Підбірку фото із заходу можна переглянути в розділі «ФОТОГАЛЕРЕЯ».

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у мережі facebook написав: «Любімо українську мову, плекаймо її. Говорити нею – це найкращий спосіб її підтримати».

У нашої молоді велике бажання спілкуватися рідною мовою, берегти її й плекати, «як парость виноградної лози». Саме тому викладачем української мови Москвіною Г.І. в рамках Тижня було підготовлено радіогазету « Хто ми без мови рідної ? ». Студенти розповідали про мову, як суспільне явище, її роль у житті людини та професійній діяльності.

У ролі дикторів радіомовлення БКТБ НТУ - Орлюк Вероніка ( гр.2ЗВ- 18) , Вовк Владислав (гр.3АМ – 94), Хитрук Ігор (гр.3АМ – 94). Варто зазначити, що напередодні Галина Іванівна провела відкриту виховну годину, приурочену Дню рідної мови.

Пріоритетне місце у Тижні посідають відкриті заняття, на яких викладачі демонструють свою педагогічну майстерність та професійне вміння.

Так на відкритому занятті з української літератури в групі 1ДМ – 87 викладач Нагаєвська І. М. зуміла яскраво, образно, вмотивовано подати надто актуальну сьогодні тему «Україна в огні» О. Довженка.

Інна Миколаївна озвучила основні причини заборони кіноповісті в радянські часи та проблеми, які висвітлює Олександр Довженко у творі про Другу світову війну. Досконало володіючи інтерактивними методами навчання, досить вдало використала елементи бінарності (про роль України у Другій світовій війні та УПА розповів викладач історії України Кривонос С.С.).

Студенти - механіки під кінець заняття були одностайними: необхідно добре знати свою історію, культуру, літературу задля славного майбутнього українського роду. Бо завжди, за будь-яких обставин, українці намагалися і намагаються відстояти свої права, захистити рідну землю. Згадали слова Василя Кравчини з кіноповісті Олександра Довженка “ Україна в огні ”: “ Ми б’ємося за те, чому нема ціни у всьому світі, — за Вкраїну, за єдиний народ, що не знайшов собі в століттях Європи людського життя на своїй землі, за народ розторсаний, роздертий.

Викладач акцентувала увагу юнаків на сьогоднішніх подіях у країні, яка, на жаль, знову в огні… Саме біль за Україну веде змучених, скривавлених захисників у бій під Іловайськом, Щастям, Дебальцевим …Можливо, для них останній. Так, нашій країні довелося і доведеться багато чого пережити: і підступні зради, і криваві гібридні війни, і страшну розпуку, і усвідомлення «братерства» між народами, і нелегкі роки економічної кризи. Але ми усе витримаємо, не зламаємося, а станемо ще міцнішими, ще дужчими, щоб будувати нову Україну, — самостійну європейську державу, здатну бути однією з найкращих та найвеличніших держав світу.

Студенти перших курсів разом зі своїм творчим наставником викладачем української літератури Грисюк Г.І. провели захід на тему: «Адресовані людям вірші – найщиріший у світі лист» (за творчістю Ліни Василівни Костенко).

Не лише студенти намагались серцем доторкнутися до краси слова «берегині української літератури», а й викладачі коледжу відчиняли двері у дивовижно яскравий світ поезії живого класика, читаючи проникливо, чуттєво, щемно. Це викладач української літератури Нагаєвська І.М., викладач спецдисциплін Мацькова Н.П., викладач математики Власюк Г.М., викладач історії Кривоніс С.С.

Захід закінчився, а кожен виніс із собою найщиріший лист правди, людяності, добра, віри…

І дарма, що довкола вирує світ із своїми тисячами «треба» і тисячами «мушу», а ти йдеш і віриш, віриш, що насправді все починається з Любові…, адресованої саме Тобі…

Напевне, Ліна Костенко мала рацію, говорячи: «Не було епохи для поетів, але були поети для епох».

Результати Тижня стали предметом обговорення викладачів – словесників та адміністрації коледжу. Директор Й. Кібітлевський щиро подякував колегам за плідну роботу . Висловив слова щирої вдячності студентам за активну життєву позицію, за любов до рідного слова, патріотизм, бажання розвиватися та вдосконалюватися.

Плекаймо слово разом! До нових зустрічей в царині прекрасного!