fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Увага! Відкрите заняття
15.11.2016

Заняття провела: Грисюк Г.І.

Дата: 09.11.2016 р.

Предмет: Українська мова

Тема: Складні випадки правопису слів з подвоєнням та подовженням приголосних.

Викладач традиційно розпочала заняття з відеофільму «Так буде українською», в якому йшлося про правильний наголос у словах.

Актуалізація опорних знань була проведена у вигляді «орфографічного марафону». Потім плавно прокладено місток до самої теми заняття. Мотивацією стало відео за участю І.Фаріон, у якому головним був афоризм Ф. Вольтера: «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя».

Для того, аби студенти могли на слух віднайти слова з подвоєнням і подовженням, Галина Іванівна продекламувала вірш М. Рильського «Мова», після чого запропонувала спробувати самостійно моделювати слова.

Цікавинкою заняття була гра у парах. На картках записані слова, які необхідно згрупувати: у першу – з подвоєнням, у другу – без подвоєння. Робили це швидко, оскільки викладач зачитувала порядок слів. Перевіркою виконання даного завдання став ключ: якщо підкреслити у кожному слові першу букву, то можна прочитати вислів В.Сухомлинського: «Мова – духовне багатство народу». Аналогічним було й наступне завдання, яке студенти виконували уже письмово в зошитах. Підкресливши у кожному слові третю букву, прочитали народну мудрість: «Від теплого слова і лід розтане».

Після такої великої кількості завдань, Галина Іванівна для розумової релаксації, запропонувала intermezo: закривши очі, студенти слухали шум морських хвиль. Була на занятті «інтелектуальна хвиля», коли почергово називали студенти слова-винятки із правил на подовження і подвоєння.

Завершуючи заняття, викладач зробила наголос на милозвучності та музикальності нашої мови і запропонувала послухати кавер-версію пісні «Ой там, на горі».

Час сплив непомітно. Навчальна та виховна мета викладачем зреалізовані на високому професійному рівні.