fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Бізнес, освіта і наука
7.02.2017

Однією з основ європейської політики сталого розвитку є конструктивна співпраця бізнесу, освіти і науки. Вона дає можливість дуже швидко втілювати інновації на практиці і не менш швидко готувати фахівців, які здатні працювати за новітніми технологіями. Виграють, безумовно, всі – бізнес, освіта і суспільство. В Україні можливість подібної співпраці тільки налагоджується.

Ми давно шукали інструмент таких стосунків з профільним бізнесом, тому що готові забезпечувати висококваліфікованими молодими фахівцями ринок праці.

Коледжу неймовірно пощастило у вирішенні частини проблем системи освіти. Ефективність взаємодії навчального закладу і потужного роботодавця ми вже відчули. Група компаній «Автомагістраль - Південь», яка виконує роботи з будівництва, реконструкції і капітального ремонту автомобільних доріг та з 2004 року виступає серйозним роботодавцем, започаткувала з нами тісну співпрацю.

На минулому тижні відбулася чергова зустріч з одним із засновників групи компаній «Автомагістраль - Південь» Бойком Юрієм Леонідовичем, головним інженером Фейрановим Кареном Гєоргійовичем та заступником головного інженера Вакарчуком Валерієм Анатолійовичем. Головний лейтмотив зустрічі - випуск фахівців, підготовлених відповідно до вимог профільних роботодавців.

Зміст і якість освіти значно зростає, коли партнери-роботодавці переходять з позиції сторонніх спостерігачів і виключно споживачів освітніх послуг на позицію зацікавлених учасників освітніх та інноваційних процесів. Керівництво компанії «Автомагістраль – Південь» всіляко сприяє оволодінню студентами коледжу комплексу професійних компетенцій, які відповідають вимогам сучасного ринку праці. Це й активна участь у розробці робочих навчальних планів, внесення змін в організацію та проведення практик, адаптуючи їх до потреб галузі, модернізація виробничого та навчального обладнання лабораторій, майстерень коледжу, придбання сучасних приладів, фінансування і видання навчальних посібників викладачів, оперативне надання інформації з найсучасніших технологій будівництва, новітніх стандартів дорожньої галузі тощо.

Неоціненним вкладом компанії для підготовки кадрів є виробнича практика та реальні теми курсових і дипломних проектів, які матимуть практичне продовження на конкретних дільницях автомагістралей.

Майбутнє спіпраці – вражаюче: підвищення кваліфікації викладачів коледжу на виробництві компанії, стажування майстрів виробничого навчання, активна участь у науково-практичних конференціях, які щорічно організує компанія за участі провідних вітчизняних і зарубіжних фахівців та виробників-партнерів сучасних дорожніх машин і будівельних матеріалів.

Переконані, така співпраця навчального закладу та бізнесу зменшить міграцію активної молоді за кордон, підвищить значимість і престижність освіти. Це сприятиме реальній євроінтеграції, а відтак – конкурентоздатності наших випускників на ринку праці.