fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
День української писемності та мови під гаслом «Українська мова – це моя основа!»
20.11.2017

Усі ми чули вислів «Є мова – є нація». Так говорили і говорять авторитетні діячі як нашої, так і європейської культур. Доказом цього є історія українців, поляків, євреїв, болгар, румунів… Світовий досвід щодо мов великий і повчальний.

Віднедавна, а саме з 1997 року, 9 листопада – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця. Саме в цей день ми, українці, за ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства святкуємо День української писемності та мови.

Дбати про чистоту рідної мови, власну грамотність – справа честі, громадянський обов’язок кожного українця. Уже 22 травня 2001 року на хвилях Українського радіо вперше було проведено радіодиктант. Відтоді така подія відбувається щороку. У цей день будь-хто в Україні може перевірити, як він знає державну мову, а водночас продемонструвати свою повагу і любов до неї.

Долучились до написання радіодиктанту і ми – викладачі та студенти БКТБ НТУ, зокрема, студенти І – ІІ курсів, викладачі-предметники, директор коледжу Й.Е.Кібітлевський.

У своєму виступі він акцентував увагу учасників на тому, що саме сьогодні, як ніколи, 9 листопада – написання радіо диктанту – об’єднало нас у єдиному стремлінні: перевірити свої орфографічні навики і, головне, виявити в такий спосіб власну національну свідомість, громадянську активність. Викладачі та студенти одночасно взялися за перо – десятки сердець забились в унісон!

«Як парость виноградної лози, плекайте мову,

Пильно й ненастанно політь бур’ян…

Чистіша від сльози вона хай буде…», – саме такими словами українського класика звернулась до присутніх заступник директора з навчальної роботи, викладач-філолог Галина Василівна Крамар, відзначивши, що Україна святкує своє відродження. Хоча не слід забувати, що цьому передувала важка боротьба.