fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Вічні сини України
28.11.2017

Сторінки історії нашої рясно всипані трагедіями і перемогами. Особливо – перемогами духу, яких мало в історії людства.

Селище Базар, що на Житомирщині…Не було сторінки трагічнішої та величнішої, ніж ця, коли свідомо, або й підсвідомо, тисяча мужніх хлопців, різних за віком та національністю, пішли проти чорної, як сама смерть, більшовицької орди. Листопад того трагічного дня України 1921 року видався напрочуд холодним. Але серця героїв гріло одне: боротьба за свободу й незалежність України ніколи не припиниться.

Орда більшовицька у люті.

Пожежу запалив солдат!

Невже ж не бути нам?! Чи бути! –

Покаже бій під селищем Базар…

Нам, чотирнадцятьом студентам Барського коледжу транспорту та будівництва Національного транспортного університету, цьогоріч випала честь торкнутись пам’яті тих кривавих та величних подій.

Під егідою старших, директора коледжу Йосипа Едуардовича Кібітлевського, заступника директора з виховної роботи Василя Миколайовича Григорчука та заступника директора з господарської роботи, підполковника Миколи Олександровича Степанківського 21 листопада ми вирушили до того, омитого кров’ю, святого місця.

Вражало те, що жоден із нас не готував себе бути лише слухачем чи учасником мітингу. Бо розуміли, опинившись на місці тих подій, ми ступимо крізь віки…Усвідомлення подвигу, героїзму таких же юних, як і ми, хлопців – це щось набагато більше, аніж вдячність чи пошана до них.

Ця поїздка стала для кожного із нас особливою подією у житті. Ми не вагалися ні хвилини, горіли великим бажанням скласти Присягу на вірність Україні. Ми горді з того, що маємо можливість і можемо в такий спосіб вивчати наше героїчне минуле. Адже нація, яка не знає свого минулого, не має майбутнього!

Можливо, ми не станемо Героями України, як ті, що полягли під Базаром, але своєю щоденною працею, високим рівнем громадянської свідомості та активності, натхненні подвигом тих вояків-сміливців, робитимемо все, аби наша земля ставала кращою.

Побувавши на місці Вічної слави України – біля Меморіалу Пам’яті Героїв ІІ Зимового Походу – багато чого ми переоцінили у своєму житті.

Тут навіть повітря сповнене запахом свободи та лицарської честі.

Водночас і смуток проймає, що про Героїв згадали недавно. Сумно, адже більшість українців про цю яскраву сторінку нашої історії майже нічого на знають.

Ми низько схиляємо голови перед Героями і щиро дякуємо керівництву нашого коледжу за те, що виховує у студентства дух вільнолюбства та патріотизму, великої та щирої любові до України.

Велика подяка також голові сільського фермерського господарства «Перлина Поділля» Пастуху Володимиру Федоровичу за надання благодійної грошової допомоги на цю незабутню поїздку.

Мельник Віталій,

Прус Дмитро,

студенти БКТБ НТУ