fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Недолю співаю козацького краю
12.11.2018

Недолю співаю козацького краю;
Слухайте ж, щоб дітям потім розказати,
щоб і діти знали, внукам розказати…
Т. Г. Шевченко

… Як комуністи Україну мою розпинали.
За те, що хотіла незалежною стать!
В. І. Білоус

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Нашій незалежній державі виповнилося 27 років, але ми, як і раніше, в неоплатному боргу перед людьми, котрі стали жертвами сталінської доби.

В листопаді Україна буде вшановувати пам’ять жертв голодомору та політичних репресій. Саме тому викладач соціально-економічних дисциплін А.В. Калинник разом зі студентами –гуртківцями обрали для читання –дослідження книгу Василя Білоуса «Недолю співаю козацького краю».

Автор книги був свідком радянської дійсності та відчув на собі жорстокі репресії і нелюдські знущання. Залишився майже круглим сиротою, пережив важкі роки голодомору, втратив братика та близьких родичів. У своїх спогадах автор дотримувався хронології та правдивості перебігу подій. Алла Володимирівна обрала для цієї роботи педагогічний прийом «Читаємо разом! Читаємо вголос! Читаємо, досліджуючи!». Адже читання вголос збагачує словниковий запас, формує історичні враження, покращує розуміння текстів та вміння слухати, допомагає навчитися сприймати інформацію на слух. Це своєрідний портал, що допомагає не соромитися говорити та висловлювати власні думки, обговорюючи складні суспільно-політичні проблеми.

Студенти, читаючи книгу Василя Білоуса «Недолю співаю козацького краю», вирішили долучитися до збору спогадів, досліджуючи незнайомі документи і матеріали, що ілюструють минуле рідної землі. Досить! Настав час історичної справедливості!