fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Нашого цвіту по всьому світу
7.02.2019

4 лютого в аудиторії №304 нашого коледжу викладачі Рязанцев Роман Юрійович і Хода Зоя Федорівна в рамках тижня циклової комісії спеціальних дисциплін спеціальності 113 «Галузеве машинобудування» провели цікавий навчально – виховний захід під назвою «Видатні вчені українського походження».

«Чому саме така назва»? – запитаєте Ви. Тому що Україна – край унікальних та здібних людей, яких не знайдеш більше ні в одному куточку світу. Часом ми навіть не здогадуємося, що геній науки є вихідцем з України, адже багато хто був змушений покинути рідні краї, щоб мати змогу розвивати свій талант. Саме тому, мабуть, виникло прислів’я : «нашого цвіту по всьому світу».

Ніхто в світі не сумнівається, що українці – талановиті та працьовиті люди. Вони підкорювали нові вершини знань, полетіли у космос. Вихідці з України ставали великими композиторами, танцюристами і художниками, ну і звісно ж вченими – винахідниками. Їх імена всесвітньо відомі, їх внесок у світову науку – незаперечний.

У яких же професіях відзначилися наші земляки та які внески в світову науку можна назвати беззаперечно українськими? Про це ми вирішили поговорити на нашій зустрічі, що цього разу відбувалася у цікавому, та дещо незвичному форматі: «семінар – відео конференція».

Цікавий, патріотичний, та, місцями, навіть дещо містично-чарівний відеосюжет органічно переплітався з доповідями студентів першого курсу групи 1ДМ-96 – Базилевича В.В., Баланюка В.Є., Заверухи А.Ю., Зібарева О.В., Максимчука В. О., Мельника В.М., Неприлюка В.О. та Платковського Д.А. Вони захопливо та емоційно розповідали про той чи інший винахід українських вчених, а присутні на заході студенти груп перших, других і третіх курсів спеціальності 133, із великим зацікавленням їх слухали. Крім того, під час перегляду цікавого науково – пізнавального фільму багато інформації, схем і малюнків дивовижних винаходів, цікавих розробок вчених транслювалися за допомогою цифрового проектора на величезний екран, і неабияк захопили всіх присутніх!

Після перегляду відеофільму та прослуховування інформації від учасників заходу багато хто з присутніх зізнався, що теж хотів би бути винахідником, але не знає з чого починати. Тому особливо цікаво їм було почути викладача нашої циклової комісії Зою Федорівну Ходу, яка поділилася своїм досвідом винахідництва та патентування, та презентувала всім присутнім отримані патенти на власні унікальні винаходи.

Рязанцев Роман Юрійович,

викладач спецдисциплін БКТБ НТУ