fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Пам'ятаємо. Перемагаємо!
27.05.2015

У перші травневі дні в стінах коледжу пройшла декада циклової комісії соціально-економічних дисциплін. Всі заходи були приурочені Дню Пам’яті трагедії війни та 70-й річниці Перемоги над фашизмом. Гаслом стали слова: «Пам’ятаємо. Перемагаємо».

У вівторок, 5 травня, викладач Бородата Н.В. разом зі студентами І курсу відвідали братську могилу жертв Голокосту. Вони прибрали територію, висадили квіти і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Так пройшла операція «Обеліск» впорядкування могили масових жертв фашизму в місті Бар.

«Відтворення минулого - заради миру в майбутньому»: реконструкція подій під такою назвою відбулася 6 травня на території коледжу.

Студенти – першокурсники, викладачі та техпрацівники закладу спробували відтворити героїчні і трагічні сторінки тих років. Перед нами постають як в реальності картини битв.

Для представників підростаючого покоління це має величезне виховне значення, дає орієнтир у житті, формує поняття про справжні морально-етичні цінності.

Наступного дня силами студентів І та ІІ курсів під керівництвом викладачів Бородатої Н.В. і Казьмірової Г.М. було проведено флеш-моб «Ні, війні!». Мета заходу - вкотре підтвердити прагнення українського народу, особливо молоді, жити в мирі та злагоді.

Цього ж дня група студентів з викладачами Калинник А.В. та Сурмою Н.В. завітали до ветерана війни, нашого земляка-барчанина Ковалишина І.А. Зустріч із ветераном була дуже цікавою та змістовною. Студенти вражені тим, наскільки Іван Андрійович, будучи людиною поважного віку, жваво цікавиться та переймається долею сучасної України. Такі зустрічі є безцінним досвідом у справі виховання молоді в дусі патріотизму та самовідданості ідеям гуманізму.

Наступним етапом декади стали заходи, пов’язані із демонстрацією відео-, фото- та кіноматеріалів на тему боротьби з фашизмом у роки Другої світової війни. Викладачі Бородата Н.В. і Павич С.С. облаштували у фойє коледжу виставку студентських стінгазет та фотоколаж на тему: «Пам’ятаємо. Перемагаємо!»

Сила та процвітання любої нації в єдності, а успіх колективу в спільних проектах. Так викладач циклової комісії філологічних дисциплін Сурма Н. В. долучилася до заходів, приурочених Дню Пам’яті, підготувавши відеокліп на пісню С. Вакарчука « Не твоя війна». Унікальність роботи студентів в тому, що вони не грали певні ролі, а відчували серцем, душею, подихом – це не їхня війна!!!

7 - 8 травня, за ініціативи викладачів Кривоноса С.С. і Михайлова О.М., в актовій залі коледжу для студентів молодших курсів демонструвався фільм «Незламна. Оборона Севастополя». Режисери картини відобразили події Другої світової війни у якісно новому змістовому форматі. Окрім того, під час перерв, між заняттями, у фойє на великому плазмовому екрані було показано підбірку документального кіноматеріалу періоду війни у супроводі мелодій пісень тієї епохи.

12 травня була організована зустріч з відомим краєзнавцем Йолтуховським М.П.. У гості до студентів Микола Павлович прийшов із цікавою та змістовною інформацією про історію нашого краю в період Другої світової війни. Під час зустрічі студенти, а також присутні викладачі жваво цікавилися окремими фактами з життя краю в часи воєнного лихоліття.

Завершенням декади стало проведення викладачем Калинник А.В. конкурсу творчих робіт. Студенти відповідально віднеслися до завдання. Вони змогли зібрати об’ємний історичний матеріал , що поєднує події минулого та сьогодення. Найкращими було визнано роботи студентів першого курсу Длужинського Олександра, Загорулька Сергія, Кримського Олега, Романюка Віталія, Сверенюка Олександра.