fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Черговий рекорд України у Барському коледжі транспорту та будівництва НТУ
31.10.2019

До книги рекордів України Барський коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету потрапляє вже втретє. Цього разу – у номінації «Технології». Німецький двигун п’ятдесятилітньої давності вмільцями коледжу (викладачами та студентами) переобладнано на пересувний повітряний компресор.

Про цікаву ідею «Місту» розповів директор навчального закладу Йосип Кібітлевський:

- Унікальний двигун нам презентував начальник Барського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів Віктор Мандра. Агрегат вирізняється тим, що має 12 циліндрів та повітряне охолодження і десятиліттями визнавався кращим двигуном у світі. Ще й сьогодні Китай масово випускає подібні двигуни для танків. У ЛВУМГ автомобіль Фаун списали, а раритетний двигун здавати у металобрухт шкода було. Добре знаючи наше захоплення технікою, віддали не роздумуючи.

Як тільки цей незвичайний дарунок доправили у коледж, - одразу з’явилася ідея не лише відновити та провести ремонтні роботи, а й зробити його пересувним. Зварили раму, «поставили» на колеса, дещо додумали і вийшов унікальний двоциліндровий пересувний повітряний компресор продуктивністю 300 л/хв з приводом від 12-циліндрового V- подібного дизельного двигуна з повітряним охолодженням, потужністю 600 к.с. та загальним об’ємом 19,144 л.

Його можна використовувати, працюючи з фарбопультом та пневмоінструментом.

Для навчального закладу – це лабораторна установка. Будемо вивчати будову, методи діагностики та ремонту даного типу двигунів.

Більше того, за три дні до підтвердження Рекорду, ми зробили цей експонат ще й дистанційно керованим. Я впевнений, що вдосконаленню та винахідливості меж таки немає!

Свідком встановлення рекорду України у Барі став голова обдержадміністрації Владислав Скальський. Він був вражений навчально-виробничою базою та досягненнями Барського колледжу транспорту та будівництва НТУ.

«Викладачі та студенти БКТБ НТУ змайстрували пересувний компресор із найпотужнішим двигуном. Це один із сюрпизів, які були презентовані до Дня народження коледжу, якому виповнилося 50 років. Він зумів пройти свій непростий шлях, трансформуватися та стати одним із престижних на Вінниччині! Так тримати!» – написав на своїй сторінці у Facebook губернатор.