fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
День занурення у професію
3.01.2020

19-20 грудня студенти Барського коледжу транспорту та будівництва НТУ Григорчук Микола, Васильчук Наталя та Нагорна Анастасія відвідали «День занурення у професію», організований ДП «Дорожній контроль». На цей захід з’їхалися майбутні дорожні будівельники з різних навчальних закладів України: Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Національного транспортного університету, Львівської політехніки, Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу та Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету.

Відкрила захід і привітала його учасників в.о. директора Шиндор Майя Володимирівна. Для нас це було особливо приємно, адже пані Майя випускниця нашого навчального закладу.

У перший день заходу студентам прочитали лекції з функціонування та перспективи розвитку дорожньої галузі України, впровадження системи WіM на автомобільних дорогах України, здійснення моніторингу будівництва, реконструкції і ремонту доріг, моніторингу експлуатаційного стану доріг, сертифікації та атестації в дорожньому будівництві. Показали і продемонстрували лінійку сучасних приладів з неруйнівного контролю.

Другий день екскурсії виявився ще цікавішим, оскільки майбутнім спеціалістам показали роботу кільцевого випробувального стенду, який дозволяє проводити випробовування дорожньо-будівельних матеріалів і дорожніх конструкцій в умовах, максимально наближених до реальних. Виконували практичні роботи з важільним прогиноміром, робили відбір кернів, а згодом, у лабораторних умовах, здійснювали поетапний контроль показників властивостей асфальтобетону. Також студенти працювали в лабораторії, де визначали пенетрацію бітуму, температуру розм'якшення за методом «Кільце і Куля», степінь розтягування за допомогою дуктилометра. Це було цікаво, і корисно.

Студенти ще більше дізналися про професію інженера-будівельника, зрозуміли, наскільки вона потрібна і водночас престижна. Переконана, кожен із них буде сумлінно працювати в даній галузі, аби дороги в Україні відповідали європейським стандартам якості.

Ю. Білик, завідувачка
дорожньо-будівельного відділення