fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Військово – спортивний турнір «Козацькому роду нема переводу»
1.03.2020

Українське козацтво – це унікальне явище в історії України. Козаки були не тільки охоронцями державних кордонів, але й основною силою, яка забезпечила перемогу у визвольній боротьбі українців за свободу, віру та відновлення національної державності.

25 лютого 2020 року в нашому коледжі уже традиційно відбувся військово – спортивний турнір «Козацькому роду нема переводу». Це одне із найулюбленіших свят не лише першокурсників, а й усіх студентів та викладачів БКТБ НТУ. Це свято історії, культури, високих моральних цінностей, а також дружби, об’єднання заради втілення у життя цікавих задумів та ідей.

Змагання розпочалися з підняття Державного прапора та виконання гімну України. Студенти, викладачі, гості свята співали його, тримаючи руку на серці, зі щирістю та любов'ю в очах, адже у душі кожного українця живе козак: воїн, який нічого не боїться і без роздумів віддасть своє життя за рідну землю.

Найурочистішою миттю стала козацька присяга сотників( капітанів команд).

У Козацькому турнірі взяли участь чотири команди: «Січовики», «Запорожці», «Подільські козаки» та «Богунівці».

Учасники, як справжні козаки, долали смугу перешкод, стрибали в мішках, переносили потерпілих, піднімали гирі, одягали захисні костюми, перетягували канат, переміщали м’яч хокейною ключкою, розбирали та збирали автомати і навіть ліпили вареники.

Захід проходив, як і належить козацькій формації, динамічно і цікаво.

У перервах між конкурсами вболівальники та учасники мали змогу насолодитися музичними номерами у виконанні наших талановитих студентів.

Учасники змагань викладалися з усіх сил, Їх підтримували вболівальники, яких ледь можна було втримати на своїх місцях. Переживали за своїх вихованців, раділи разом з ними викладачі фізичної культури Мацьков В.М., Олійник О.В., Завадський О.О. та Гуменюк І.І..

Завзято та наполегливо боролися команди за перемогу, але прийшов кінець перегонів і поважна рада підвела підсумки.

Головними суддями, так званою «козацькою старшиною», стали почесні гості: викладач, ветеран АТО – наш герой Фрик Михайло Петрович, отаман Вінницького козацького полку імені Богуна Воловодюк Володимир Володимирович, священники Православної церкви України отці Віталій та Петро, міський голова Артур Анатолійович Цицюрський, начальник соціально-гуманітарного відділу Барської міської ради Стрельчук Наталія Олександрівна, журналіст Ольга Маліновська, директор Барської ЗОШ №4 Савчук Микола Олександрович, директор Барської ЗОШ №1 Нестерук Леонід Борисович. Саме вони, як незалежне журі, визначали результати конкурсів.

Директор коледжу Йосип Едуардович Кібітлевський оголосив назви команд переможців. Він щиро, по-батьківському привітав студентів та зазначив, що проведення таких заходів допомагає краще пізнати історію своєї країни, адже нам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.

У результаті захоплюючих змагань, за підсумками журі, абсолютну першість у турнірі здобула команда «Запорожці» - студенти спеціальності «Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин та обладнання».

Друге місце посіла команда «Богунівці» - студенти спеціальності «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів».

Третє – за командою «Січовики» спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів».

Четверте – збірна команда «Подільські козаки» спеціальностей: «Організація перевезень і управління на автотранспорті», «Організація та регулювання дорожнього руху», «Землевпорядкування».

Цього дня не було переможених і переможців. Усі команди нагороджені солодкими призами та грамотами за командне місце.

Бажаємо учасникам міцного козацького здоров'я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе здолати будь-які перешкоди!

Фотогалерея