fb
yt
Вгору
Барський коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Національне виховання

Викладачі плідно працюють, аби студенти стали справжніми синами та доньками рідної землі. Саме на це спрямовані традиційні заходи, організаторами та учасниками яких є велика Родина БКТБ НТУ: свята Матері та Роду красного, Великоднього кошика, "Андріївські вечорниці", "Коляда нас в гості кличе", "Благослови, мати, весну закликати", "Колодія Святкуємо", театральні постановки за мотивами творів українських письменників, тематичні радіогазети.

Відчуваючи велику відповідальність за долі тих молодих людей, які приходять навчатися у БКТБ НТУ, викладачі намагаються усю свою роботу – і навчальну, і виховну – розвивати на духовній та національно-патріотичній основі.

Ну що б, здавалося, слова?..

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється, ожива

Як їх почує…

Саме такі відчуття охоплюють, мабуть, усіх, хто поринав хоч раз у глибини розкішної Шевченкової поезії. Людина звичайна у своїй простоті та суворості і незвичайна силою свого потужного таланту, поезії-передбачення, поезії-пророкування. Совість наша і неприхована правда, людина, що не боялася зло назвати злом, а значить прагла «лікувати» тодішнє «душевнохворе» суспільство. Поет, що сказав надто багато і надто чесно за весь свій недовгий вік.

Тому особливо урочисто у коледжі відзначали 200–річчя з дня народження Великого Українця – Тараса Григоровича Шевченка. Протягом тижня досліджували творчість Кобзаря - ь поета, художника, драматурга і переконалися – Україна непереможна, бо є він – Пророк Нації.

Концертна програма «Шевченко – пророк нації», мала об’єднуючий характер щодо загальнонаціональних цінностей та ролі Шевченка в долі українського народу. Вона включала читання поезії Кобзаря, сучасну інтерпретацію пісень на слова Шевченка, танцювальні композиції в етностилі.

Спілкувалися з глядачами про ще одну, не менш важливу, грань Шевченкового генія учасники літературної конференції «Шевченко-художник».

Організатори конференціїразом із студентами переконали глядачів: «відкривати» для себе Шевченка, перейматися його творчою спадщиною, захоплюватися Художником з душею Поета - не лише цікаво, а й важливо для кожної освіченої людини.

Не залишило байдужими глядачів музично-драматичне дійство за мотивами твору «Назар Стодоля» Тараса Шевченка. Сучасне трактування «вічних» тем кохання, батьків і дітей, добра і зла – все це вдало було втілене у проекті.

З метою відродження української культури, обрядів, звичаїв, традицій щорічними є майстер-класи з писанкарства. Писати писанку одночасно беруться студенти коледжу, викладачі та гості. 25 квітня 2014 року навчальний заклад отримав Диплом про встановлення рекорду України у номінації "Масові заходи": "Пишемо писанку: Я - Родина - Україна" цього разу розписували Великоднє диво майже 400 учасників.

Важливим чинником національно-патріотичного виховання студентської молоді є система роботи зі збереження народних звичаїв та обрядів українського народу. Прикладом такої роботи є проведення традиційного Свят Матері та Роду, які з 1989 року щорічно збирають усю Родину БКТБ НТУ у святково прибраній актовій залі.

"Шанувати маму слід все життя", "Ой, роде наш красний, роде наш прекрасний, не цураймося, признаваймося..." - саме такі нотки звучать у кожній пісні, кожній поезії свят. А вони справді об'єднують усіх: і студентів, і викладачів, і батьків, бо слова "Рід", "Мама" діють на душі людей, як цілющі ліки.

Яскравою червоною стрічкою у ті хвилини є найцінніше – зв'язок поколінь, втілений у спогляданні українських вишиванок, рушників, родовідних дерев, що прикрашають стіни навчального закладу, а ще – молитва до матері – найсокровенніший момент, що змусив не одного втерти скупу сльозу.

Пошукова робота з вивчення та збереження українських традицій, родоводів розпочата в коледжі більше ніж двадцять п’ять років тому.

Світлиця…

Споконвіку світлицею була українська хата. То був своєрідний храм, витворений любов’ю, неперевершеною самобутньою майстерністю Жінки - Берегині, Жінки – Матері, Храм, котрий освітлює душі красою українського родинного вогнища, яке навіки залишається в них палахкотіти вогниками надії, віри і любові до сім’ї, до отчого краю.

Не випадково таку назву має етнографічний музей коледжу.

«Світлиця» - одна з найкращих серед навчальних закладів Вінниччини, про значимість її мовить той факт, що експонати музею відзначенні Дипломом 53-ої обласної виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, а знана вона у Польщі, Німеччині, Італії, Бельгії, Ізраїлі, США, Канаді...

Приєднуйтесь до нас і разом творімо духовну історію рідної неньки України!