fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
​Легендарному «Запорожцю» - 60!
5.10.2020

1 жовтня 1960 року на Запорізькому автомобілебудівному заводі відбувся запуск серійного виробництва першого українського малолітражного автомобіля ЗАЗ-965 Запорожець, а до кінця року вже було випущено близько півтори тисячі машин. Цей легковик, який прозвали в народі «горбатим» за форму кузова, швидко став популярним. На той час це був найдоступніший автомобіль для населення. До речі, ЗАЗ-965 був єдиною моделлю, на якій вказували назву автомобіля українською.

Єдиний в Україні пам’ятник легендарному «Запорожцю» можна побачити, завітавши до Барського фахового коледжу транспорту та будівництва Національного транспортного університету.

Раритетне авто, що з 2001 року стоїть на постаменті при вході до навчального закладу, стало не лише візитівкою коледжу, окрасою прилеглої території, а й своєрідним туристичним магнітом старовинного міста Бара. Є чимало охочих зробити фото на пам’ять на фоні «Запорожця», який приваблює оригінальним дизайном.

Ідея ж встановлення пам’ятника автомобілю ЗАЗ 965 належить директору Барського фахового коледжу транспорту та будівництва Національного транспортного університету Йосипу Кібітлевському. За його ініціативи студенти оновили «Запорожця» та, зробивши яскравий тюнінг, перетворили старого «горбатого» в елітне авто.

Світлини, на яких зафіксовано історію «Запорожця»-пам'ятника, можна переглянути за посиланням