fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Патріотичне виховання, що йде від душі
11.11.2020

Саме таку оцінку отримала воістину подвижницька робота колективу Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ на чолі з директором Йосипом Кібітлевським щодо патріотичного виховання студентської молоді. А «виставили» її учасники засідання обласного методичного об’єднання заступників директора з виховної роботи коледжів і технікумів, яке відбулося 10 листопада на базі БФКТБ НТУ в онлайн режимі.

Спікерами цього двогодинного заходу у формі семінару-практикуму виступили Леся Моторна - кандидат педагогічних наук, викладач-методист, методист базового закладу освіти Вінницької області, голова обласного методоб’єднання методистів та голів обласних методичних об’єднань коледжів Вінницької області та Аркадій Волкотруб – викладач-методист, голова обласного методоб’єднання заступників директора з виховної роботи коледжів і технікумів Вінницької області.

Вони привітали учасників онлайн-зібрання та побажали плідної роботи. У свою чергу заступник директора з навчальної роботи Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ Галина Крамар висловила щирі вітання колегам-освітянам від імені колективу навчального закладу та зокрема його очільника Йосипа Кібітлевського, який перебуває у Києві на представницькій технічній виставці.

Варто зазначити, що програма засідання була досить насиченою і передбачала розгляд важливої й актуальної теми: «Сучасні підходи до оновлення змісту виховної роботи у закладах фахової передвищої освіти в умовах змішаного навчання».

Кожний блок семінару-практикуму: теоретичний, практично-презентаційний та практичний давали можливість його учасникам опрацювати нормативно-правові, інформаційні, методичні матеріали про організацію виховного процесу за технологією змішаного навчання, ознайомитися з практичними аспектами реалізації інноваційних виховних технологій.

Зокрема, надзвичайно схвальні відгуки отримала добре продумана, цілісна та прогресивна модель виховної системи Барського коледжу транспорту та будівництва НТУ.

Вона надзвичайно розмаїта за формами та методами, але її головна мета – виховання в молоді любові до рідної землі на основі громадянських та загальнолюдських цінностей, на прикладах найвищих проявів патріотизму.

Так, унікальними за силою виховного впливу є щорічні поїздки кращих студентів коледжу до пам’ятних місць, де віддали своє життя за вільну і незалежну Україну Герої Крут та закатовані більшовиками під селищем Базар вояки армії УНР. Молодь вшановує пам'ять загиблих і складає присягу на вірність Україні. Головним ідейним натхненником цих поїздок є директор БФКТБ НТУ Йосип Кібітлевський.

Студенти коледжу беруть активну участь у волонтерському русі. Прикладом, гідним для наслідування, є для них викладач коледжу Світлана Казьмірук. Ця тендітна і водночас надзвичайно сильна духом жінка у 2016 році була нагороджена відзнакою України за гуманітарну участь в Антитерористичній операції та отримала орден «Бойовий волонтер України» за волонтерську діяльність у зоні бойових дій.

Про те, що спонукало її до участі в багатьох добротворчих справах, про важливість залучення студентів до волонтерства як невичерпного джерела набуття громадянської освіти, Світлана Казьмірук поділилася з учасниками методоб’єднання у своєму виступі на тему «Добро починається з тебе».

Традиційними в Барському фаховому коледжі транспорту та будівництва НТУ є й інші заходи громадянсько-патріотичної спрямованості.

Наприклад, з метою відродження української культури, обрядів, звичаїв, традицій щорічно у квітні відбувається майстер-клас з писанкарства «Я – Родина – Україна», а 2013 року в актовій залі коледжу вперше за всю історію України писати писанку взялися одночасно більше чотирьохсот учасників, за що й отримали Диплом про встановлення рекорду України у номінації «Масові заходи».

Гордістю БФКТБ НТУ є «Світлиця» - етнографічний музей з багатими на рідкісні старожитності експозиціями, який функціонує вже близько 30 років. Це справжній храм духовності, безцінна книга про життя та побут українців минулих століть.

І це лише окремі приклади тієї щоденної копіткої роботи з національно-патріотичного виховання студентства.

Галина Крамар наголосила: «У нашому навчальному закладі готують справжніх професіоналів своєї справи, але крім того ми ставимо перед собою завдання виховувати Людей - з великим і добрим серцем, свідомих громадян і патріотів.

Відео про виховні заходи з високою ідейною спрямованістю, вражаючий своєю глибокою змістовністю та піднесеністю виступ заступника директора з навчальної роботи БФКТБ НТУ Галини Крамар – усе це підтвердило, що в коледжі проводять заходи не формально. Тому й знаходять вони відгук у душах молоді.

Важливі аспекти організації виховної роботи у своїх навчальних закладах висвітлили й інші учасники семінару-практикуму.

Про «Виховання патріотизму у викликах сучасності» йшлося у виступі О. М. Прокопової, заступника директора з виховної роботи Іллінецького державного аграрного коледжу.

Л.М. Яковлєва, заступник директора з виховної роботи Вінницького торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету, порушила тему «Сучасні підходи до формування громадянсько-патріотичного виховання студентської молоді».

С.В. Онуфрійчук, заступник директора з виховної роботи Вінницького транспортного коледжу розповів про сучасні аспекти національно-патріотичного виховання у системі цінностей молоді.

Виступ І.С. Войцехівської, заступника директора з виховної роботи ВСП «Могилів-Подільський технолого-економічний фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету», стосувався теми національно-патріотичного виховання студентської молоді у поєднанні з вихованням толерантної особистості.

Н.М. Любчак, заступник директора з виховної роботи ВСП «Вінницький фаховий коледж НУХТ», та А.І.Сторожук, заступник директора з виховної роботи КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», поділилися досвідом організації виховної роботи у закладах фахової передвищої освіти в умовах карантину.

ПРОГРАМА підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Семінар-практикум «Сучасні підходи до оновлення змісту виховної роботи у закладах фахової передвищої освіти в умовах змішаного навчання» (ЗАВАНТАЖИТИ ).