fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
​У коледжі розміщено мандрівну виставку «На зламі»
27.11.2020

26 листопада у вестибюлі Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ відбулося відкриття мандрівної виставки «На зламі» про порушення прав цивільного населення під час війни на Сході України.

Презентація та створення виставки «На зламі» стали можливими завдяки проєкту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з ГО «Унікальна країна» та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Як зазначили у своїх виступах організатори заходу Антон Удовенко - проєктний менеджер Східноукраїнського центру громадських ініціатив, Марія Білякова - документаторка БФ «Восток СОС», Штефан Халінг – проєктний менеджер Kurve Wustrow, співорганізаторка Оксана Бас, мета виставки - звернути увагу суспільства на проблеми людей, особливо цивільних, які потрапили у полон збройного протистояння. Це спроба об’єднати українське суспільство у відчутті та проговоренні місця зламу, яке проходить не тільки українською територією, але й українською історією.

Виставка демонструє особисті переживання 26 цивільних про невизначеність, життя у правовому вакуумі, руйнування сімейних зв’язків внаслідок поляризації суспільства. Виставкова експозиція знайомить з розповідями постраждалих від порушень прав людини, які документатори Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» збирали впродовж декількох років. Презентація «На зламі» поєднує особисті історії свідків, постраждалих та інфографіку і статистичні докази, які показують, наскільки глибокі зміни відбулися у структурі суспільства після початку конфлікту на Сході України.

Виставка акцентує увагу глядачів на глибших проблемах, які торкнулися українців: атомізації суспільства, складній адаптації внутрішньо переміщених осіб, демографічних змінах у Донецькій та Луганській областях, відсутності спільного бачення реінтеграції втрачених територій.

Про необхідність та важливість порушення зазначеної теми йшлося у відгуках учасників відкриття виставкової експозиції – викладача Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ, ветерана АТО, волонтера Михайла Фрика, директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 3 м.Бара Михайла Піддубного.

Зокрема Михайло Фрик поділився болючими спогадами про перебування в полоні, про факти порушення прав людини. Він подякував ініціаторам та організаторам виставки за широке і змістовне донесення інформації про зміни в житті звичайних людей, які стикнулися з війною, свавіллям з боку незаконних формувань, зазнали катувань, втратили близьких, змушені були мігрувати. Про ці факти суспільство повинне пам’ятати.

Варто зазначити, що з початку реалізації цього важливого проєкту, який стартував у червні 2019 року з Києва, мандрівну виставку "На зламі" відвідали понад 5000 глядачів з усієї країни. Її покази відбулися в майже двох десятках міст України.

На сьогодні виставкові експозиції демонструються у вестибюлі Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ, куди всі охочі можуть завітати до 20 грудня.