fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Запалімо свічку пам'яті
27.11.2020

Щорічно, в останню суботу листопада лунають скорботні дзвони пам’яті, нагадуючи всьому світу про одну з найтрагічніших сторінок літопису України – Голодомор 1932-1933 років.

Мільйони наших співвітчизників були вбиті лютим голодом внаслідок злочинних дій сталінського режиму, який поставив за мету знищити українців як політичну націю, що могла поставити питання про створення незалежної держави. Адже український народ, який був другим за чисельністю у тодішньому СРСР, мав величезний культурно-історичний спадок, власні славетні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби. Широкі кола інтелектуалів та економічно самостійне селянство не сприймали політики комуністичного керівництва.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу.

Мільйони пішли з життя – під гаслами побудови нового суспільства, в якому запанує добро й гуманізм. Мільйони прийняли мученицьку смерть від страшного голоду на своїй благодатній землі, що так щедро родила хліб…

Запалімо ж 28 листопада о 16.00 год свічку пам’яті на знак скорботи і вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. Схилімо голови у хвилині мовчання та тихій молитві за упокій душ невинно убієнних українців.

Йосип КІБІТЛЕВСЬКИЙ,

директор Барського фахового коледжу

транспорту та будівництва НТУ