fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
​У БФКТБ НТУ можливо все! Навіть студентське телебачення!
4.12.2020

Барський фаховий коледж транспорту та будівництва НТУ – справді унікальний заклад освіти! У його стінах, де готують до професійного життя техніків-механіків, техніків-будівельників, менеджерів автомобільних перевезень, інженерів з безпеки руху, землевпорядників, створили студентське телебачення! Звісно, що для коледжу технічного спрямування це є досить рідкісним явищем в Україні, якщо не єдиним. Але у БФКТБ НТУ можливо все! Бо тут настільки творча атмосфера, що нові ідеї народжуються на кожному кроці. Кого ж осяяла думка заснувати STUDENTS бкТб? Про це запитуємо у викладачки філологічних дисциплін коледжу Наталі Сурми, яка своєю креативністю, ерудованістю, енергійністю та життєрадісністю запалює студентську молодь на творення цікавих телевипусків.

- Наталю Василівно, як народився цей успішний проєкт?

- Ідея створення інформаційного студентського ТБ стала цілком закономірною. Адже творчий пошук, новаторство, постійний рух уперед, до нових вершин розвитку - ось на що весь час спрямовує колектив і студентство очільник нашого навчального закладу Йосип Кібітлевський. Він власним прикладом показує, що, досягнувши поставленої мети, потрібно робити наступний, більш прогресивніший крок.

Про надзвичайно цікаве, змістовне і колоритне життя Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ можна знімати цілі серіали. І вже досить давно існує наш коледжанський канал «Ютуб» (https://www.youtube.com/channel/UCJ60-jP7ZAxsV4sKqgIbKHw/feed). На ньому є чимало різних фільмів про студентське буття, про навчальний заклад. Також розміщені ролики з різноманітних заходів, конференцій, конкурсів тощо. Нам є про що розповідати і є чим ділитися в плані ідей, навчання, виховання, практичних навичок та професійної майстерності.

Отож у 2017 році студрада започаткувала «STUDENTS бкТб», яке, по суті, є блогом студентства Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ. Це новий, унікальний за своєю масштабністю та розлогістю проєкт. У ньому студійна команда виходить за рамки можливого, дає глядачеві не лише побачити та почути, але й відчути емоції, які вирують під час тієї чи іншої події. Телеефір розбитий на декілька рубрик: новини, проблеми, культура, спорт, відпочинок, соціальні опитування тощо.

- Ви першою серед викладачів підтримали ідею створення STUDENTS бкТб й активно працювали над втіленням її у життя. Та й зараз вкладаєте свою душу і серце в улюблену справу. Й потрібно визнати, що саме завдяки Вашому непересічному багатогранному таланту, творчому хисту, організаторським здібностям, самовідданості й наполегливості студентське телебачення упевнено йде шляхом розвитку. Що спонукало Вас узятися за реалізацію цього творчого задуму?

-Прагнення створити ще один цікавий простір, де юнаки та дівчата могли б розкрити свої таланти, здібності та нахили, переконатися, що кожен з них – унікальний. Молода людина, поки отримує знання та здобуває професію, повинна навчитися бути мобільною у сучасному світі, активною, креативною, ідейною. А для цього необхідний всебічний розвиток. Саме тому коледж дає змогу студенту спробувати себе в різних сферах: спорті, музиці, акторській грі, ораторському мистецтві, журналістиці. Адже все це формує навички публічних виступів, вміння вести дискусію, висловлювати свою точку зору. Також сприяє підвищенню рівня естетичних та етичних вподобань молоді, її культури спілкування як в соціумі, так і в соцмережах.

Загалом же хочеться, щоб наші вихованці чули і бачили в інформаційному просторі більше позитиву, більше радісних, цікавих, веселих повідомлень. Кожне з них повинне формувати життєстверджуючі цінності, давати віру в завтрашній день, сприяти розумінню таких понять, як товариськість, дружба, родина, сім’я, колектив, команда.

- Хто зі студентської громади коледжу стояв біля витоків створення STUDENTS бкТб?

- Це, передусім, випускник Максим Михайлов, Анастасія Солодка - голова студентської ради 2017 року, Віталій Жуков - ведучий програм, Євген Костюхін - оператор та монтажер студії. Щодо тодішньої матеріальної бази, то у нас були фотоапарат Кенон, ноутбук і бажання, бажання, бажання…

Згодом до створення випусків STUDENTS бкТб долучилися інші студенти з надзвичайно оригінальними ідеями: «Мойша тревел» - Георгій Натмеладзе, ведучі Андрій Мохнач, Карина Безсмертна, Тетяна Кубанцева… Склад творчих груп змінюється, тому що юнаки та дівчата закінчують навчання і потрібно шукати нових, креативних особистостей. Головна ж вимога до усіх – бажання створювати цікавий, оригінальний телеконтент.

- Крім бажання творити потрібне ще й натхнення. Звідки його черпаєте?

- З життя студентів! Адже це такий креатив! Це такі історії, що спеціально і не придумаєш. Студентська молодь завжди вирізнялася винахідливістю у будь-яких ситуаціях. Та й сама юність – це пора натхнення й розквіту, безтурботності й невичерпного оптимізму.

Мені надзвичайно приємно бачити, наскільки талановитими є наші студенти. Скажімо, випускник Віталій Жуков має природжений хист ведучого. А скільки цікавих ідей з’являлося у нього під час підготовки програм! Анастасія Солодка – також неабиякий талант. Коли вперше почула, як вона прочитала вірш, то моєму захопленню не було меж. А як уміло, немов справжній профі, монтував випуски телепрограм Максим Михайлов! І свої «родзинки», повірте, має кожен студент. Варто лишень добре придивитися і за потреби допомогти реалізувати молоді свій творчий потенціал.

Скажімо, сюжети телепрограм пишуть студенти. Я ж можу щось підказати, порадити. У нагоді стає мій досвід роботи в міській телестудії.

- Який склад творчої групи зараз?

- На сьогодні творять студентське ТБ коледжу не менш активні, творчі і харизматичні Ангеліна Яцкова – голова студентської ради, Вадим Вишнівський - відеомонтаж, Ольга Музика– ведуча ефірів та багато інших студентів БФКТБ НТУ.

Наш інформаційний канал передбачає залучення творчої, активної молоді до реалізації проєкту. Робота STUDENTS бкТб на всіх етапах відбувається, здебільшого, за участі студради коледжу та студентів, завдяки чому істотно зростає рівень соціальної свідомості студійців. Адже на їх плечі лягає відповідальність за форму і наповнення медіаконтенту. Також участь у підготовці передач вчить належно сприймати критику та натхненно працювати далі. Так би мовити, «через терни – до зірок».

- А критикують телепрограми?

- Скоріше - дають слушні, доброзичливі поради. До всіх зауважень ми прислухаємося і стараємося врахувати в подальшій роботі. Тож підготовка програм затягується іноді до пізнього вечора. Проводимо, буває, по кілька разів зйомку одного і того ж сюжету, аби отримати якісний результат. Вирізаємо найвдаліші моменти знятих відео, монтуємо, вставляємо спецефекти… Одним словом – творимо!

- Хто допомагає в реалізації проєкту?

- Приємно зазначити, що наше STUDENTS бкТб всебічно підтримує директор коледжу, продюсер студентського телебачення Йосип Кібітлевський, допомагає технічним оснащенням компанія «Віннер Автомотів», цінні настанови та ідеї дають професіонали – телевізійники з пресслужби ТОВ «Автомагістраль-Південь».

Віримо в успіх нашого STUDENTS бкТб! Двері студії завше відкриті для молоді, яка хоче творити історію свого закладу.

Шкода, що карантин ламає плани, ідеї, але ми не здаємося. І попри різні перешкоди, в цьому місяці святкуємо маленький ювілей – нам, тобто STUDENTS бкТб, виповнилося 3 рочки!

- Вітаємо і бажаємо команді STUDENTS бкТб невпинного творчого зростання, цікавих сюжетів, яскравих програм та безмежного натхнення!

Більше світлин – на сторінці коледжу в соціальній мережі «Фейсбук».