fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Пам'ятаємо Героїв Крут!
29.01.2021

КРУТИ... На перший погляд, це звичайна залізнична станція, та не поспішайте з висновками. Потяги, проходячи повз неї, стишують хід, а вдень, коли сталася трагедія, тривожно сигналять, немов будять приспану й присипану порохом забуття нашу пам’ять.

29 січня - чергова річниця вікопомної події, коли молоді хлопці, вчорашні ліцеїсти, курсанти та гімназисти, дали опір російській більшовицькій навалі під станцією Крути, захищаючи незалежність молодої Української держави.

У Барському коледжі транспорту та будівництва НТУ є гарна традиція щороку вшановувати подвиг Героїв Крут. Директор навчального закладу Йосип Едуардович Кібітлевський ще в 2012 році запалив молодь ідеєю вшановувати пам’ять крутянців не в затишній залі виховним заходом, а складаючи присягу на вірність Україні серед полів Крут, де шмагають історичні вітри.

Наша подорож неблизька, адже від Бару до Крут більше 500 км. Йосип Едуардович попередив, що кожна із зупинок буде для нас знаковою як для патріотів-українців. Історичний Київ… Майдан … Дружній вечір в колі ніжинських студентів-однодумців.

…Вранішні сонячні промені розсіяли морок ночі і для нас це було дуже символічно. День прийняття Присяги – це перший у нашому житті крок на шляху мужності, гідності і честі. Складаючи Присягу, промовляли її слова усвідомлено, дехто із ледь помітним хвилюванням, проте в усіх голосах вчувалася гордість. Емоції переповнювали. З кожним словом м’язи тіла напружувались, а коли промовляли «Клянусь» - ставали сталевими.

…Дорога від Крут до Києва стала для нас дорогою роздумів. В Києві нам була дарована ще одна нагода самоствердитись – мали честь схилити голови біля Аскольдової могили та приєднатися до Молитви. Щирою Молитвою ми закарбували в нашу пам’ять Подвиг ВЕЛЕТНІВ НАЦІЇ.

Сьогодні Україна знову переживає нелегкі часи - під загрозою мир і спокій рідної землі. Тож єднаймося, бо лише в єдності наша сила!

Нащадки крутянців, студентство БКТБ НТУ

2020 рік