fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Начальник геодезичної служби ТОВ «Автомагістраль-Південь» Олександр Онищенко провів у БФКТБ НТУ практичний семінар
10.02.2021

У рамках Тижня циклової комісії фахових дисциплін спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», що розпочався у Барському фаховому коледжі транспорту та будівництва НТУ 8 лютого, було проведено дводенний практичний семінар «Основні види робіт геодезичної служби при будівництві та ремонті автомобільних доріг».

Головним спікером заходу виступив начальник геодезичної служби ТОВ «Автомагістраль-Південь» Олександр Онищенко.

У семінарі взяли участь викладачі спецдисциплін спеціальностей 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 193 «Будівництво та землеустрій».

Теоретичний та практично-презентаційний блоки стосувалися розгляду низки важливих питань щодо поглиблення рівня взаємодії «коледж-роботодавець» в контексті впровадження передових форм дуальної освіти.

Під час практичної частини заходу Олександр Онищенко ознайомив викладачів спецдисциплін з вимогами щодо ведення виконавчої документації, з алгоритмами зйомки ситуацій на місцевості за допомогою роботизованого тахеометра Trimbel, Sokkia і GNSS – приймача (прив’язка до реперів, їх відновлення). Було проведено складання цифрової моделі місцевості, яку студенти зможуть використовувати для проєктування автомобільних доріг у програмах «КРЕДО ДОРОГИ» та «Autocad Civil 3D». Слухачі семінару-практикуму ознайомилися з технологією передачі роботизованим тахеометром даних на будівельну машину, що дозволяє автоматично планово відтворювати проєктовану поверхню земляного полотна і дорожнього одягу. По закінченні навчання викладачі отримали відповідні сертифікати.

Також 9 лютого була організована зустріч начальника геодезичної служби провідної дорожньо-будівельної компанії «Автомагістраль-Південь» зі студентами ІІ, ІІІ і ІV курсів, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів». Олександр Онищенко ознайомив їх з головними напрямами роботи геодезичної служби та відповів на низку запитань. Своїми враженнями від виконання обов’язків геодезиста під час технологічної практики коротко поділився студент ІV курсу В’ячеслав Притуляк. Опановували практичні навики роботи в геодезичній службі компанії «Автомагістраль-Південь» і Василь Мошак та Владислав Мишолов, які, до речі, брали участь у виконанні завдань практичного блоку вищезгаданого семінару.

Підбиваючи підсумки проведених заходів, директор Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ Йосип Кібітлевський щиро подякував начальнику геодезичної служби провідної дорожньо-будівельної компанії «Автомагістраль-Південь» Олександру Онищенку за надання викладачам коледжу актуальної інформації, ознайомлення з новітніми технологіями в геодезії. Усе це сприятиме не лише підвищенню їх фахового рівня, а й дасть можливість забезпечити більш глибший зв’язок навчального матеріалу з життям. Адже щоб випускники коледжу були конкурентоздатними на ринку праці, вони повинні отримувати знання, що відповідають вимогам сьогодення.

Важливим також є питання удосконалення моделі дуальної освіти. І в цьому напрямі теж існує тісна співпраця БФКТБ НТУ з компанією «Автомагістраль-Південь».
Більше світлин – на сторінці коледжу в соціальній мережі «Фейсбук».