fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
​У коледжі відбулася науково-практична конференція: «Технології Кредо в дорожній галузі»
17.02.2021

Черговим заходом, проведеним 16 лютого у Барському фаховому коледжі транспорту та будівництва НТУ в рамках тижня циклової комісії фахових дисциплін спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», стала науково-практична конференція «Технології Кредо в дорожній галузі». У ній взяли участь викладачі спецдисциплін та студенти 2, 3 і 4 курсів – майбутні дорожні будівельники.

Зі вступним словом до учасників конференції, які зібралися у читальній залі коледжу, звернувся викладач спецдисципліни «Вишукування і проєктування автомобільних доріг і аеродромів» Євген Халупчак. Він зазначив, що в якості епіграфа до теми заходу обрав вислів «Автомобільна дорога починається з проєкту!». Адже саме проєктувальники закладають основу для успішного будівництва та експлуатації автомобільної дороги та інших об’єктів інфраструктури.

Перед проєктувальниками постає складна задача – створення комфортної, безпечної, надійної автомобільної дороги та її елементів з дотриманням нормативних вимог на проєктування, сучасних вимог з охорони навколишнього середовища, з використанням сучасних, міцних та дешевих дорожньо-будівельних матеріалів та багато іншого.

Економічність та оптимальність проєктних рішень по автомобільних дорогах досягається як за рахунок творчого потенціалу інженера-проєктувальника, так і завдяки методам математичного моделювання і оптимізації, застосування яких можливо лише в умовах системної автоматизації проєктних робіт.

На сьогодні створено чимало систем автоматизованого проєктування автомобільних доріг, які відрізняються за функціональними можливостями, діалоговому інтерфейсу, алгоритмами реалізації проєктних задач, використовуваними нормативними документами, але всі вони сприяють процесу автоматизованого проєктування.

Однією з таких сучасних технологій є система CREDO. Використання її програмних продуктів для проєктування об’єктів дорожньо-транспортного будівництва дозволяє фахівцям створити ефективну комплексну виробничо-технологічну модель: від підготовки вихідних даних для проєктування до передачі проєктних рішень на будівельний майданчик, в тому числі і для 3D-систем автоматичного управління дорожньо-будівельними машинами.

Докладніше про технології CREDO розповіли учасникам науково-практичної конференції студенти групи 3ДБ-152, які підготували змістовні доповіді. Зокрема Костянтин Бедрак ознайомив присутніх із системою автоматизованого проєктування автодоріг Кредо Дороги, Ірина Боцян – з програмою Кредо РАДОН UA 1.0, Іван Боцян підготував виступ про програмний продукт Кредо Труби, Максим Люлік – про Кредо Організація руху.

Також присутні переглянули тематичні відео.

Більше світлин – на сторінці коледжу в соціальній мережі «Фейсбук».