fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
Через вивчення духовної спадщини народу - до виховання найвищих моральних чеснот
22.02.2021

Так можна узагальнити всю ту титанічну роботу зі створення в Барському фаховому коледжі транспорту та будівництва НТУ етнографічного музею «Світлиця» та поповнення його експозицій унікальними витворами народних майстрів. Започаткований він був у 1989 році за ініціативи заступника директора з навчальної роботи, відмінника освіти України, викладача-методиста Галини Крамар, яка по-праву вважається Берегинею «Світлиці».

Навряд чи можна знайти багато технічних закладів, де б могли похвалитися таким музеєм. «Світлиця» - це справжній храм духовності. Велика заслуга в цьому й директора БФКТБ НТУ, відмінника освіти України, викладача-методиста Йосипа Кібітлевського, який вважає головним у вихованні молоді формування моральних цінностей, любові до свого роду, до Батьківщини. Завдяки його старанням у музеї з’явилося чимало раритетів.

Тож «Світлицю» коледжу знають у Польщі, Франції, Німеччині, Італії, Бельгії, Ізраїлі, США, Канаді та багатьох інших країнах. У ній зібрано понад 3000 найрізноманітніших експонатів. Лише писанок нараховується більше 1000. А ще ж сорочки та рушники 19 ст., великодні кошики, унікальна колекція гончарних виробів та інших предметів побуту українців.

Усе це багатство натхненно презентувала 19 лютого Галина Крамар під час відкритого заняття «Етнографічний музей «Світлиця» - скарбниця українського народу», яке вона провела у формі онлайн-екскурсії для викладачів та студентів Національного транспортного університету.

Слухати Галину Василівну було надзвичайно цікаво, бо який би експонат вона не взяла – кожен пов’язаний з життєвою історією.
Тому не дивно, що у своїх відгуках викладачі й студенти Національного транспортного університету не лише висловлювали захоплення педагогічною майстерністю, духовним подвижництвом Галини Крамар, а й озвучили побажання приїхати й доторкнутися до скарбів народної спадщини, зібраних у «Світлиці» коледжу.


Більше світлин – на сторінці коледжу в соціальній мережі «Фейсбук».