fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
​Ще одна яскрава сторінка в літописі коледжу – зустріч з учасниками міжнародного «Марафону Дружби та Миру - Україна в ралі Монте-Карло VIUnitedSuperSpecialRace»
24.06.2021

23 червня 2021 року буде записане в літописі Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ як ще одна надзвичайно цікава сторінка. Цього дня до навчального закладу завітали учасники екіпажу Національної Автомобільної Ліги «Золоте Кермо України» і ГО «Відроджений Київський Клуб Автомобілістів» Роман Щипков (командор команди) і Павло Данченко (технічна підтримка), які представлятимуть нашу державу на престижних раллійних гонках ретро-автомобілів у Монако в січні 2022 року.

Їхній автопробіг відбувається у рамках міжнародного «Марафону Дружби та Миру - Україна в ралі Монте-Карло VIUnitedSuperSpecialRace», присвяченого 30-річчю Незалежності України. Планується, що маршрут марафонців довжиною у 3000 км проляже через 30 міст України, Молдови та Румунії.

Це наймасштабніший автомобільний промо-проєкт за всі часи незалежності України, організатором якого виступає ГО «Відроджений Київський Клуб Автомобілістів». Марафон стартував 13 червня в Умані. У цьому ж місті учасники пробігу на ретро-авто фінішуватимуть 7 липня.

Бар у маршруті ретро-гонщиків з'явився невипадково. Адже про ретро-техніку, яку в Барському фаховому коледжі транспорту та будівництва надзвичайно вміло реставрують і дають їй друге життя, знає вся Україна, і не тільки.

Вітаючи гостей, директор БФКТБ НТУ Йосип Кібітлевський наголосив:

«Це справді унікальна подія – до Бара приїхав раритетний «ЗАЗ»-966, який зареєстрований зі стартовим номером 402 для участі в ралі Монте-Карло! Досить знаково, що стоїть він зараз поряд з першим в Україні пам’ятником ««ЗАЗ»-965, який два десятиліття тому став символом Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ. Крім того, 60 років минає з того часу, коли з конвеєра зійшов перший український малолітражний автомобіль «Запорожець».

Маємо за честь приймати у себе людей, які докладають чимало зусиль для збереження та популяризаціїісторичних транспортних засобів».

Від імені Барської громади учасників«Марафону Дружби та Миру - Україна в ралі Монте-Карло VIUnitedSuperSpecialRace» привітала секретар міської ради Ірина Мельник.

Барчани, які завітали цього дня на зустріч з ентузіастами ретро-техніки, мали чудову можливість не лише оглянути авто гостей та унікальну колекцію раритетних машин БФКТБ, а й зробити на їх фоні світлини на пам'ять. Дітвора ж навіть за кермо сідала. Це було справжнє свято-виставка транспорту далеких вже років.

З якою метою проводиться «Марафон Дружби та Миру - Україна в ралі Монте-Карло VIUnitedSuperSpecialRace», як триває підготовка до виступу на раллійних гонках - про це його учасники докладно розповіли журналістам місцевих ЗМІ під час пресконференції.

Цікавими були й показові виступи-змагання на автомобілях, яким уже не один десяток років, - «ЗАЗ»-966, RENAULT-21, TRABANT, ГАЗ-ММ, ВАЗ 2011. З такими завданнями, як проїхати змійкою між конусами на швидкість та паркування заднім ходом, справилися усі. Але найкращий результат показав Роман Щипков (професійний, до речі, автогонщик) на своєму «Запорожці», збереженому в оригінальній комплектації. Тож йому було вручено Кубок Барського міського голови.

Про перебування у Барі нашим гостям нагадуватимуть і автографи секретаря міської ради Ірини Мельник та очільника Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ Йосипа Кібітлевського на даху «ЗАЗ»-966 зі стартовим номером 402. З таким проханням автогонщики звертаються традиційно до керівництва міст, через які проїжджають.

Далі маршрут учасників марафону проляже до Тернополя. А про Бар у них залишаться якнайкращі спомини. За словами Романа Щипкова, технічна аура, її надзвичайно високий рівень вражає неймовірно.

Більше світлин – на сторінці коледжу в соціальній мережі «Фейсбук».