fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
​З Днем Конституції України!
28.06.2021

28 червня 2021 року виповнюється 25 років з Дня ухвалення Конституції України. Після Акту про проголошення незалежності України цей документ став другим наріжним каменем у будівництві української демократії. Адже Основний Закон – це той визначальний чинник, завдяки якому Україна є державою не лише за назвою, а й за суттю. Саме Конституція ґарантує демократичні права і свободи людини, незалежність і соборність нашої Вітчизни.

Ухвалення Основного Закону чверть століття тому стало точкою відліку нової епохи нашої історії, сприяло створенню могутньої основи для розвитку та зміцнення демократичних, соціальних та правових принципів розбудови суспільства. Конституція України закріпила ідеали справедливості та рівності, стала дієвою основою розвитку незалежної суверенної держави.

Вона увібрала в себе вітчизняний та кращий зарубіжний законотворчий досвід. Цей шлях тривав майже тисячу років – від часів творців «Руської Правди» до періоду незалежності. Він показав споконвічну волю нашого народу самостійно творити свою долю, впорядковувати державне життя, реалізовувати невичерпний потенціал Української нації. І тому невипадково саме український гетьман П. Орлик став автором першої у Європі конституції.

Основний закон держави – це головний оберіг державності й демократії, гарант соборності нашої країни. Він не просто один із офіційних документів, а реальний інструмент вираження волі народу, збереження цілісності України, який вистояв перед складними суспільно-політичними загрозами, а також гарантував та продовжує гарантувати усю повноту прав та свобод людини і громадянина на теренах України.

Нехай же в день національного свята – Дня Конституції – в кожного з нас міцніє почуття гордості за свою країну, за її Головний Закон, що гарантує втілення мрій і сподівань на краще й щасливе життя у власній державі. Нехай принципи Конституції стануть реаліями нашого сьогодення.

Пам'ятаймо, Україна розпочинається з кожного з нас!

Слава Україні!