fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Перегляд
​Традиція, народжена любов'ю до України
24.11.2021

У Барському фаховому коледжі транспорту та будівництва НТУ за більш ніж піввікову історію започатковано чимало гарних традицій. Але про одну з них можна з упевненістю сказати: «Народжена любов'ю до України».

Йдеться про ініціативу директора БФКТБ НТУ Йосипа Кібітлевського організовувати щорічні поїздки студентської молоді до святих місць, де зберігається пам'ять про Героїв Української революції 1917-1921 років. На переконання очільника коледжу, жоден виховний захід не засіє так глибоко у юначих серцях зерна патріотизму, як прийняття Присяги на вірність Україні на землі, де пролилася кров борців за суверенну, соборну й незалежну Українську державу. Бої під станцією Крути, на околиці селища Базар – це трагічні і водночас героїчні рядки літопису нашої Вітчизни, які «прочитують» душею, закарбовують у своїй пам'яті студенти, віддаючи шану Героям.

Тож 22 листопада 2021 року вже увосьме відбулася поїздка делегації Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ на Житомирщину, до Базару.

…Меморіальний комплекс, споруджений на місці розстрілу полонених більшовиками 359 (за оновленими даними – 361) вояків Волинської групи Армії УНР. Лампадки з синьо-жовтими стрічками, на кожній з яких – прізвище Героя Базару. Скільки патріотів поклали своє життя на олтар Вітчизни, стільки й поминальних свіч. І незгасна пам'ять у серці кожного, хто прийшов доземно вклонитися Подвигу в ім'я України.

Відчуваючи подих буремних подій історії, студенти та їхні наставники з хвилюванням виконували Гімн нашої держави. 100 років тому зі словами «Ще не вмерла України…» зустріли смерть, відмовившись перейти на бік ворога, Герої Базару. Наймолодшому було лише 16 років…

Покладання квітів. Звернення до студентства директора БФКТБ НТУ Йосипа Кібітлевського, сповнене великої шани до полеглих за свободу патріотів, гордості за незламність українського духу та віри в молодь, краще майбутнє нашої держави. Розповідь директора Базарського навчально-виховного комплексу, краєзнавця Сергія Щербини про важкий нерівний бій учасників Другого Зимового походу Армії УНР з кількатисячною кіннотою Котовського, середяких був і житель м.Бара Євген Новоленик. Спільна молитва з новітнім Героєм, який пройшов крізь пекельне полум'я війни на Донбасі, викладачем Михайлом Фриком. Складання студентами Присяги на вірність Україні, до якої їх привів заступник директора, підполковник у відставці Микола Степанківський…

Кожна мить перебування на території меморіального комплексу сповнювала відчуттям причетності до тих далеких подій, змушувала дати собі відповідь на питання: «Чи зміг би я сміливо подивитись смерті у вічі, не зрадивши Україну і побратимів?».

Це була незабутня поїздка. Євген Тішков від імені студентів висловив щирі слова вдячності директору коледжу Йосипу Едуардовичу Кібітлевському за можливість побувати на святій землі, де увіковічнено пам'ять про учасників Другого Зимового походу – Героїв Базару.


Більше світлин – на сторінці коледжу в соціальній мережі «Фейсбук».