fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Національне виховання

Викладачі плідно працюють, аби студенти стали справжніми синами та доньками рідної землі. Саме на це спрямовані традиційні заходи, організаторами та учасниками яких є велика Родина БКТБ НТУ: свята Матері та Роду красного, Великоднього кошика, "Андріївські вечорниці", "Коляда нас в гості кличе", "Благослови, мати, весну закликати", "Колодія Святкуємо", театральні постановки за мотивами творів українських письменників, тематичні радіогазети.

Відчуваючи велику відповідальність за долі тих молодих людей, які приходять навчатися у БКТБ НТУ, викладачі намагаються усю свою роботу – і навчальну, і виховну – розвивати на духовній та національно-патріотичній основі.

Ну що б, здавалося, слова?..

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється, ожива

Як їх почує…

Саме такі відчуття охоплюють, мабуть, усіх, хто поринав хоч раз у глибини розкішної Шевченкової поезії. Людина звичайна у своїй простоті та суворості і незвичайна силою свого потужного таланту, поезії-передбачення, поезії-пророкування. Совість наша і неприхована правда, людина, що не боялася зло назвати злом, а значить прагла «лікувати» тодішнє «душевнохворе» суспільство. Поет, що сказав надто багато і надто чесно за весь свій недовгий вік.

Тому особливо урочисто у коледжі відзначали 200–річчя з дня народження Великого Українця – Тараса Григоровича Шевченка. Протягом тижня досліджували творчість Кобзаря - ь поета, художника, драматурга і переконалися – Україна непереможна, бо є він – Пророк Нації.

Концертна програма «Шевченко – пророк нації», мала об’єднуючий характер щодо загальнонаціональних цінностей та ролі Шевченка в долі українського народу. Вона включала читання поезії Кобзаря, сучасну інтерпретацію пісень на слова Шевченка, танцювальні композиції в етностилі.

Спілкувалися з глядачами про ще одну, не менш важливу, грань Шевченкового генія учасники літературної конференції «Шевченко-художник».

Організатори конференціїразом із студентами переконали глядачів: «відкривати» для себе Шевченка, перейматися його творчою спадщиною, захоплюватися Художником з душею Поета - не лише цікаво, а й важливо для кожної освіченої людини.

Не залишило байдужими глядачів музично-драматичне дійство за мотивами твору «Назар Стодоля» Тараса Шевченка. Сучасне трактування «вічних» тем кохання, батьків і дітей, добра і зла – все це вдало було втілене у проекті.

З метою відродження української культури, обрядів, звичаїв, традицій щорічними є майстер-класи з писанкарства. Писати писанку одночасно беруться студенти коледжу, викладачі та гості. 25 квітня 2014 року навчальний заклад отримав Диплом про встановлення рекорду України у номінації "Масові заходи": "Пишемо писанку: Я - Родина - Україна" цього разу розписували Великоднє диво майже 400 учасників.

Важливим чинником національно-патріотичного виховання студентської молоді є система роботи зі збереження народних звичаїв та обрядів українського народу. Прикладом такої роботи є проведення традиційного Свят Матері та Роду, які з 1989 року щорічно збирають усю Родину БКТБ НТУ у святково прибраній актовій залі.

"Шанувати маму слід все життя", "Ой, роде наш красний, роде наш прекрасний, не цураймося, признаваймося..." - саме такі нотки звучать у кожній пісні, кожній поезії свят. А вони справді об'єднують усіх: і студентів, і викладачів, і батьків, бо слова "Рід", "Мама" діють на душі людей, як цілющі ліки.

Яскравою червоною стрічкою у ті хвилини є найцінніше – зв'язок поколінь, втілений у спогляданні українських вишиванок, рушників, родовідних дерев, що прикрашають стіни навчального закладу, а ще – молитва до матері – найсокровенніший момент, що змусив не одного втерти скупу сльозу.

Пошукова робота з вивчення та збереження українських традицій, родоводів розпочата в коледжі більше ніж двадцять п’ять років тому.

Світлиця…

Споконвіку світлицею була українська хата. То був своєрідний храм, витворений любов’ю, неперевершеною самобутньою майстерністю Жінки - Берегині, Жінки – Матері, Храм, котрий освітлює душі красою українського родинного вогнища, яке навіки залишається в них палахкотіти вогниками надії, віри і любові до сім’ї, до отчого краю.

Не випадково таку назву має етнографічний музей коледжу.

«Світлиця» - одна з найкращих серед навчальних закладів Вінниччини, про значимість її мовить той факт, що експонати музею відзначенні Дипломом 53-ої обласної виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, а знана вона у Польщі, Німеччині, Італії, Бельгії, Ізраїлі, США, Канаді...

Приєднуйтесь до нас і разом творімо духовну історію рідної неньки України!